Co bank oferuje dla seniorów

Szczególnie teraz, gdy rosną ceny usług bankowych, warto zorientować się, która z instytucji ma specjalną ofertę dla klientów w wieku 60+.

Co wybierasz : Konsera, Nestora, Seniora czy Aktywni 50+? Kilka banków przygotowało dla osób starszych specjalne oferty prowadzenia kont. Wśród banków z taką ofertą są m.in.: Bank Pocztowy, Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank.

* Bank Pocztowy proponuje konto Nestor. Jego atutem jest to, że klient może korzystać z usługi, dzięki której listonosz przynosi pieniądze z konta do domu. Są jednak obwarowania. Za darmo ta usługa jest dostępna tylko raz w miesiącu, a kwota nie może być wyższa niż 300 zł. Kolejna wizyta lub wyższa kwota to wydatek 5 zł. Klienci za darmo opłacą też rachunki na poczcie lub poprzez system internetowy Banku Pocztowego, bezpłatne wypłaty z 5 tys. bankomatów oraz w 8 tys. placówek pocztowych. Karta do konta jest bezpłatna, ale pod warunkiem, że senior dokona za jej pomocą zakupów na co najmniej 200 zł miesięcznie. W innej sytuacji opłata wynosi 5 zł.

* Bank Gospodarki Żywnościowej proponuje konto Plan Senior. Jest ono bezpłatne, pod warunkiem że średnie saldo na koncie wynosi 2 tys. zł miesięcznie. W innej sytuacji jego prowadzenie kosztuje 5 zł. Karta do konta jest bezpłatna, jeśli miesięcznie dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł (w innych przypadkach obsługa karty wynosi 5 zł). 

W 4 tysiącach bankomatów gotówkę senior wypłaci bez prowizji. Przelewy internetowe są za darmo, ale tylko wtedy, gdy pieniądze przelewane są na inne konto w BGŻ. Przelew do innego banku kosztuje złotówkę.

*Bank Zachodni WBK oferuje konto Aktywni 50+. Jest bezpłatne, jeśli wpływy miesięcznie wynoszą co najmniej tysiąc złotych. Wszystkie bankomaty w Polsce są bezpłatne. Karta kosztuje miesięcznie złotówkę, jeśli senior wykona co najmniej jedną transakcję bezgotówkową w ciągu miesiąca (w innym wypadku opłata wynosi 5 zł). Do konta jest podłączone ubezpieczenie medyczne w nagłych przypadkach. Przelewy internetowe kosztują 50 gr.

* Deutsche Bank PBS ma w ofercie konto db Koneser dla osób powyżej 50 lat. Otwarcie i prowadzenie konta kosztuje 3 zł. Za darmo są wszystkie bankomaty w Polsce. Przelewy internetowe są bezpłatne.

Data: 2016-04-22

Źródło: oferty banków, styczeń 2016 r.