Angel Care już działa

Pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora Angel Care już działa. Oprócz opieki będą też zajęcia dla mieszkańców – sportowe i kulturalne.

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu – pierwszym wzniesionym pod koniec XIX wieku, drugim - dobudowanym w latach 30-tych XX wieku – oraz w nowym obiekcie. Historyczny budynek funkcjonował najpierw jako szpital dziecięcy, a przez lata jako szpital położniczy. Miejsce to jest znane, w szpitalu urodziło się wiele pokoleń Wrocławian.

W ciągu ostatnich dwóch lat zabytkowe budynki przeszły generalny remont i zostały dostosowane do potrzeb seniorów. Charakter pierwotnego budynku i późniejszej dobudowy został zachowany, dodano także nowe skrzydło administracyjne.

Zakończyły się prace budowlane, a wrocławskie Centrum Seniora Angel Care uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Kolorowe uniformy

Mieszkańcy wprowadzają się do Domu Opieki, a z każdym dniem do centrum przyjmowani są kolejni seniorzy. Również w Apartamentach Chronionych urządzają się pierwsi mieszkańcy – zapewnia inwestor obiektu.

Nowi mieszkańcy oraz ich rodziny witani są przez około pięćdziesięcioosobowy personel, łatwo rozpoznawalny za sprawą różnokolorowych uniformów. Pielęgniarki ubrane są w uniformy fioletowe, lekarze w białe, opiekunowie w niebieskie, a rehabilitanci oraz terapeuci zajęciowi w zielone. Pomocni są również pracownicy recepcji, którzy zapoznają rodziny z systemem kontroli dostępu i zawsze chętnie udzielą informacji.

- Funkcjonowanie centrum zostało skrupulatnie zaplanowane i widać to nawet w takich szczegółach, jak ubiór. Kolory umożliwiają łatwe rozpoznanie naszego personelu, a także pozytywnie się kojarzą. To dla nas bardzo ważne, chcemy, aby mieszkańcy czuli się w Angel Care bezpiecznie i mieli pewność, że zawsze znajdą odpowiednią pomoc i wsparcie – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Michał Kowalski związany jest z branżą medyczną od 10 lat i posiada duże doświadczenie w zarządzaniu centrami medycznymi. Razem z dr. Patrykiem Piotrowskim prowadzi proces uruchamiania ośrodka.

- Holistyczne podejście do opieki nad osobami starszymi i płynna współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty. To dotyczy zarówno terapii i rehabilitacji osób starszych, jak też profilaktyki – mówi prof. Michael Davidson, ceniony w świecie psychogeriatra. – W Angel Care wierzymy, że przyjazne środowisko z właściwym nastawieniem, aktywizacja i rozwijanie pasji oraz zbilansowana dieta wpływa na fakt, że życie seniorów staje się lepsze, dłużej cieszą się dobrą kondycją i otwartością umysłu.

Na dwie części

Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która ma doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań. Zrealizowała we Wrocławiu hotel The Granary, jest współinwestorem OVO Wrocław, a ostatnio rozpoczęła budowę apartamentowca Angel River. Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce.

Angel Care  zapewnia  kompleksową opiekę na wielu etapach starzenia się, a jej formy dostosowuje się do potrzeb i możliwości osób starszych. Obiekt podzielony jest  na niezależne od siebie części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Angel Care oferować będzie również pobyty czasowe, opiekę dzienną oraz domową. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej poprowadzi osobne wejście.

Apartamenty Chronione to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze, mieć gwarancję bezpieczeństwa, czuć ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków a dodatkowo spędzać czas wśród osób w podobnym wieku z podobnymi zainteresowaniami. Wynajmując ten w pełni wyposażony apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie ma zagwarantowaną dyskretną opiekę personelu Angel Care.

Centrum będzie proponować szereg aktywność i zajęć rozwijających hobby i pasje mieszkańców. Seniorzy spędzając aktywnie czas będą mogli cieszyć się jesienią życia, dbając przy tym o swoją kondycję

i samopoczucie. Do dyspozycji będą również pracownicy recepcji, którzy pomogą zrealizować recepty, zamówić lekarstwa lub zarezerwować bilet w teatrze – zapewnia inwestor centrum.

Fitness i goście

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości.

- Na wygodę i jakość życia wpływa dostęp do przestrzeni spotkań i aktywności, w tym m.in. sali fitness, zielonego ogrodu czy pokojów działań twórczych. To miejsce spotkań seniorów o podobnych zainteresowaniach, otwartych, ciekawych życia, miejsce na realizację własnych pasji i wspólnych aktywności – opowiada inwestor.

W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych:  pokojów spotkań, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu – wszystkie udogodnienia w odległości zaledwie krótkiego spaceru. Aktywni seniorzy skorzystają również ze stolików szachowych i boiska do gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.

zdjęcie: Pokój spotkań seniorów w Angel Care (źródło: materiały prasowe inwestora)

Data: 2016-05-10

Źródło: materiały prasowe, kwiecień 2016 r.